Mikulášský turnaj v badmintonu pro neregistrované

V sobotu 1. 12. 2018 se uskutečnil turnaj v badmintonu v hrádecké tělocvičně ZŠ pro veřejnost.

Turnaj byl rozdělen na žákovskou kategorii a kategorii dospělých. Žákovská kategorie začínala úvodními dvouhrami ve skupině od 9:00 hod.Hrací systém byl zvolen odlišně pro skupiny a pro čtvrtfinále a další vyřazovací boje. Pro velkou účast 11 hráčů bylo hrací pole rozděleno na dvě skupiny (A a B). Ve skupinách se hrál obvyklý systém každý s každým, ale z časových důvodů pouze na jeden vítězný set do 15 s podmínkou, že set musí skončit o dva vítězné míče.Hned úvodní duel jedněch z hlavních favoritů skupiny A – Martina Michálka a Filipa Perlingera skončil vydřeným vítězstvím Filipa Perlingera v poměru 17:15. Nicméně Martin Michálek se tím nenechal rozhodit a postup ze skupiny si pohlídal, kdy postupoval z 2. místa. Do čtvrtfinále ze skupiny A postoupili ještě ze 3. místa Denisa Krákorová a ze 4. místa Štěpán Pech. Štěpán však kolegiálně přenechal svůj postup Markovi Švejnohovi, který v základní skupině skončil na 5., tedy již nepostupovém místě.Ve skupině B bylo celkem 6 hráčů a tedy i odehrání jejich celé skupiny trvalo o něco déle. Z postupu se nakonec mohly radovat Adriana Krákorová (z 1. místa), Zuzana Soubustová (z 2. místa), Elen Hrdličková (z 3. místa) a čtvrtfinálovou čtyřku zakončil Jakub Adamec, který postupoval ze 4. místa. Do čtvrtfinálových bojů již nezasáhly Kateřina Mühlbachrová – nejmladší účastnice turnaje, která skončila ve skupině na 5. místě a Anna Petříčková, která skončila ve skupině na 6. místě.

Po odehrání skupin se rozběhly čtvrtfinálové boje, kam postoupilo nejlepších 8 hráčů. Hrací systém byl zvolen odlišně od skupin a to na dva vítězné sety do 15, přičemž set musel skončit vítězstvím o dva míče.
Nejvypjatější okamžiky se odehrávaly zejména v semifinálových kolech, kdy po úporné třísetové bitvě postoupil do finále na jedné straně Filip Perlinger a proti němu také po třísetové bitvě Denisa Krákorová. O 3. místo si to rozdali pak Martin Michálek a Marek Švejnoha. Denisa tak obhájila svůj trůn, kdy na velikonočním turnaji také obsadila 1. místo.V boji o třetí místo zvítězil Martin Michálek, i když Marek Švejnoha se nedal lacino a bojoval jako lev a druhý set skončil stavem až 17:15.Na 5. místě skončila pak Adriana Krákorová, která si zaslouží zvláštní obdiv, protože kromě svých soupeřů bojovala ještě s virózou a tak je 5. místo skvělým úspěchem.Na 6. místě pak skončila Elen Hrdličková, na 7. místě Zuzana Soubustová a na 8. místě pak Jakub Adamec.
V našich turnajích jsou ale vítězové všichni, protože není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. 

Informace nám poskytl Pavel Mühlbachr (https://www.tjhradek.cz/badminton)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Můžete použít HTML značky a atributy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>