Digitalizace města aneb buďmě občanům blíž…

Vážení spoluobčané,

předkládám vedení města další z řady návrhů, které by bylo dobré zařadit do Strategického plánu města. Doba pokročila, většina z nás je pracovně hodně vytížena a tak se hodí každá každá maličkost, která by nám ušetřila trochu času. Myslím si, že chození na úřady, ať už kvůli vyřizování dokumentů, nebo kvůli platbám je jedna z činností, kterou si každý z nás rád odpustí. Pokud je to totiž možné, jistě by vše raději vyřídil z pohodlí domova. V návrhu se na tuto problematiku zaměřuji a mou snahou je předložit vedení návrh, který by vedl naše město k maximální digitalizaci služeb.

Vnímám podporu digitalizace a snahu o modernizaci i na úřadě. Kupují se programy, které pomáhají s vedením zápisů rady a zastupitelstva, kupují se Geo programy umožňující snadný přehled o našem městě, kupují se inventarizační programy, a tak věřím, že po usnadnění práce na úřadě přijde řada i na Vás na občany, a vedení napře síly k tomu Vám poskytnout služby, které Vám například online pomohou zaplatit popelnice či jiné poplatky, a vyřídíte online i agendu týkající se třeba kácení stromů nebo cokoliv jiného…

No a dostáváme se i k tomu nejdůležitějšímu co ovlivňuje život ve městě každého jednoho z nás, a to jsou jednání Zastupitelstva města. Vím, že dění ve městě Vám není lhostejné, ale upřímně, kdo z Vás je ochotný trávit 4-5 hodin na samotném jednání. Až na pár obyvatel je to něco, co si každý z Vás umí odpustit. Ale vím z vlastní zkušenosti, že online přenos ze zasedání se Vám líbil a ohlasy to mělo pozitivní, tak proč se nevydat touto cestou?! Zájem občanů o dění ve městě se zvýší, a nové interaktivní možnosti být součástí jednání na dálku, ať jste kdekoliv, nebo pomocí mobilních telefonů jistě ocení většina. Součástí by mohla být i interaktivní forma pokládání dotazů do diskuze. Ale to již předbíhám, a jistě by to muselo být spojeno i se změnou frekvence jednání, tak aby jednání zastupitelstva byla kratší a občan tak dostal více prostoru k diskuzi.

Doufám tedy, že město bude myslet i na to jak vyjít vstříc co největšímu počtu obyvatel a cesta digitalizace a online přenosů je ta nejlepší cesta být občanům nejblíže.

David Redl
zastupitel

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít HTML značky a atributy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>