Změna ANO či NE – volby 2022

Asi před týdnem zveřejnil David Redl výzvu na Facebooku, kterou oslovil občany našeho města, aby se k němu přidali na kandidátní listinu pro komunální volby v našem městě, které se uskuteční na podzim roku 2022.

Dlouho jsem přemýšlel nad tím, zda-li má smysl se snažit o jakoukoliv změnu v našem městě, když o žádnou změnu vlastně nikdo nestojí. Tedy, když se na to dívám z pohledu zastupitele, kterého čtyři roky nikdo nekontaktoval kvůli tomu, aby se o nějakou změnu pokusil, tak jsem předpokládal, že jsou všichni v Hrádku spokojeni se stávajícím stavem a není třeba nic měnit.

Díky Davidově výzvě a reakcí na ní jsem se od něj dozvěděl, že existují lidé a není jich málo, kteří by rádi uvítali změnu. Mylně jsem si myslel, že lidé v mém okolí, kteří si čas od času postěžovali na to či ono v našem městě, jsou lidé, kteří se ke mě připojí a společně se pokusíme nějaké změny uskutečnit. Bohužel lidé v mém okolí se rozhodli pro pasivní přístup, jinými slovy mě v tom z velké části nechali. Ono když se člověk dostane do zastupitelstva města, tak se jedná o vystoupení z vlastní komfortní zóny a jít s kůži na trh, což ne každý dokáže.

Mnohokrát jsem slyšel, že jedinec nic nezmění. Slyším to vlastně pořád, když někdo nejde volit protože jeden hlas nic nezmění, proto skoro polovina lidí v našem městě nevolí. Když se někdo schová do své ulity, aby se nemusel vyjádřit, protože by mu to mohlo uškodit. Když se někdo nechce postavit proti tomu, co se mu nelíbí, protože je lépe být ohnutý a mít klid než čelit vztyčený problémům.

Chtěl bych změnit politiku v našem městě, ale bez pomoci ostatních to není možné dokázat. Zastupitelstvo má patnáct hlasů a bez lidí, kteří by změnu podpořili to není možné prosadit. Proto nabízím těm, kteří mají odvahu se postavit za svou pravdu, že se ke mě mohou přidat a zapsat se na kandidátku nezávislých kandidátů, kterou bych tak, jako David Redl rád sestavil. Můžeme společně ovlivňovat chod našeho města.

Pokud budete mít zájem se mnou do toho jít, napište mi na email petr.franta@gmail.com a já se s vámi spojím, abychom se domluvili, pokud budeme mít společné hodnoty. Nechte mi na sebe tel. číslo a napište mi čas, kdy vám mohu zavolat.

Vzhledem k tomu, jak čas letí, tak bychom potřebovali uzavřít kandidátní listinu do konce tohoto týdne, abychom se mohli v dalším týdnu pokusit posbírat požadovaný počet petičních hlasů a tím završili veškerou administrativu potřebnou k uskutečnění našeho společného kroku.

Každý je strůjcem svého osudu. Máte možnost volby…

Petr Franta, člen zastupitelstva

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít HTML značky a atributy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>