Díky vám …

Jak se všeobecně mluví o naší uspěchané době, kdy jeden nehledí na druhého a každý se stará jen sám o sebe, tak se čas od času objeví světlý okamžik, který nám ukáže, že to není tak úplně pravda. Napíši vám, o několika těchto okamžicích, které jste vykouzlili vy, občané našeho města.

Být zastupitelem je obrovská zodpovědnost vůči všem lidem našeho města, ne jenom těm, kteří vám dali hlas ve volbách, ale úplně všem, i když se nikdy všem nemůžete zavděčit, a to ani nemám v úmyslu. Ti co vám dali hlas ve volbách, vám tím dali i svou důvěru, kterou doufají, že nezklamete. Jako zastupiteli se mi stává, že můj názor se poněkud liší od názoru, který zastává koalice, a tím pádem je tento názor většinou umlčen. Uvědomil jsem si, že stačí strašně málo na to, aby se názor vedení města, nebo lépe řečeno vládnoucího uskupení, dal změnit.

Stačí pouze sdělit veřejně své obavy nebo názor na danou věc. Vy občané, kterým není daná věc lhostejná se ozvete, a tím dáte najevo svou vůli, která dokáže pohnout i s těmi, kteří vám nechtějí naslouchat.

První díky vám.
Poprvé jsem zjistil jakou máte sílu, když mělo dojít ke zrušení zastávky Chylická (u lesíka). To, že vedení města chtělo zastávku zrušit a tvrdilo, že ke zrušení nedojde, protože to je v “jednání”, bylo jen mazání medu kolem huby. Zveřejněním této informace se zvedla vlna odporu a výsledkem sice je, že se zrušily zastávky dvě (Chylická a Hamlov), ale zůstal zachován alespoň počet linek, které dnes bohužel jezdí a budou jezdit přes centrum města.

Druhé díky vám.
Na tomto, co teď napíši, tak nemám žádnou zásluhu, ale i tak je pro mě důležitý způsob, jak se daná věc prosadila, tudíž je to i mé díky vám. Mám na mysli zachování částečného provozu mateřské školy, kde jste opět vy lidé dokázali svými hlasy “pohnout skálou”.

Třetí díky vám.
Přemístění lavičky je dalším důkazem toho, že pokud se lidé nevzdají, tak se domohou svého. Pokud čtete zápisy z města, tak někdy stačí podnět jednoho občana, aby se okamžitě dala do pohybu celá rada města v čele se starostkou a právníkem, kteří se tomuto občanovi snaží pomoci. Na druhé straně vidíte smutný příběh lidí, kteří mají problém a místo pomocné ruky musí přeskakovat klacky, které jim házejí ti, které si zvolili. Doteď mi není jasné, proč se takovou prkotinou musíme zabývat na zastupitelstvu a nelze lidem vyhovět okamžitě.

Čtvrté díky vám.
Pomoc paní doktorce Starkové je dalším a asi nejviditelnějším projevem vaší občanské nespokojenosti. To jakou rychlostí se městu dostalo veřejné odpovědi na “jejích” zamítavé stanovisko, že paní doktorce pomáhat nechtějí, bylo úžasné. Myslím si, že více než město pomohlo paní doktorce vaše solidárnost a podpora, která jí bude jistě dodávat sílu do dalších let její úžasné práce.

Páté a další díky vám.
Věřím že brzy přijde…

Jsem na vás pyšný a ještě jednou vám všem děkuji, že nejste lhostejní a jdete příkladem i nám zastupitelům, kteří se stále máme co učit.

Petr Franta, zastupitel

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít HTML značky a atributy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>