Stydím se za starostku Sobotkovou

Napsat tento článek bylo pro mě opravdu velmi těžké, protože mi nejde do hlavy, jak moc zloby, přetvářky a lhaní se skrývá v člověku, který se tváří jako nejvyšší představitel našeho města. Ano čtete dobře, protože zde píši o paní starostce Sobotkové.

Jak si mohu dovolit něco takového napsat? Až si přečtete text tohoto článku do konce, tak si sami odpovězte, zdali patříte do skupiny, která se mnou souhlasí, či nesouhlasí, anebo patříte do skupiny lidí, které je to jedno.

Asi všichni víte, že paní doktorka Starková se rozhodla v letošním roce ukončit svou dlouholetou praxi pediatričky na plný úvazek. Po takřka padesátileté praxi v našem městě paní doktorka asi čekala od města jiný přístup než ten, který se jí dostal, a který si rozhodně nezasloužila. Pravděpodobně se s paní doktorkou ještě budeme moci v ordinaci setkat, ale už to bude jen velmi výjimečně. Většina z nás i našich dětí prošla ordinací paní doktorky Starkové. Již jsem to psal, ale budu rád, pokud to zazní ještě jednou. Velmi si vážím práce paní doktorky Starkové i jí samotné, proto jsem se snažil jí pomoci v jejím působení v našem městě.

Trocha historie pro oživení paměti. Paní doktorka Starková požádala o finanční pomoc naše město ke konci roku 2018. Protože reakce rady města byla vlažná nebo spíše záporná, tak jsem se rozhodl požádal o finanční pomoc pro paní doktorku Starkovou na zasedání zastupitelstva na jaře 2019, která nebyla na zastupiteli přijata, protože se nenašlo dost hlasů pro podporu paní doktorky. Na základě tohoto hlasování se strhla lavina nevole mezi lidmi, která dala podnět vzniku petice na podporu paní doktorky. Nerad bych zde vyzdvihoval pouze svůj přínos, protože to co dokázala petice na podporu paní doktorky resp. vlna solidarity s paní doktorkou, která se díky tomu zvedla, pomohla paní doktorce víc než bych dokázal já sám.

V létě 2019 se podařilo odsouhlasit finanční příspěvek pro paní doktorku se skřípěním zubů některých zastupitelů, kteří tomu nebyli příliš nakloněni. Byl to úspěch, ale mělo to pokračování. Paní doktorka měla chuť i v roce 2020 stále pracovat v našem městě, proto na tom samém zastupitelstvu dostala paní starostka úkol, aby dohodla na rok 2020 nějakou finanční podporu pro paní doktorku Starkovou, aby se jí ulehčilo v platbě nájemného v roce 2020.

Na podzim 2019 jsem se dočetl ze zápisu rady města, že paní starostka Sobotková vyjednávala slevu s paní doktorkou Starkovou a ta nabídku na levnější nájem odmítla, čímž přišla o možnou finanční podporu v roce 2020. Když jsem si to přečetl, tak mi to nebylo jasné, proč by to paní doktorka udělala, a proto jsem si došel za paní doktorkou, abych se jí zeptal nato, co se vlastně stalo. To co jsem se dozvěděl jsem popsal v článku “Nájemné MUDr. Starkové”, ale to jsem ještě nevěl vše. K článku se strhla velká diskuse, protože jsem asi “ťal” do živého. Protože si potřebuji informace ověřit a jednání zúčastněných mi nedávalo smysl, požádal jsem si o kopie smlouvy, kterou odmítla paní doktorka Starková a o dokument, který dokládá předání této smlouvy paní doktorce. Jinými slovy jsem chtěl vědět, jak byla smlouva postavená, když jí paní doktorka, dle slov paní starostky Sobotkové odmítla, a také mi zajímal doklad o předání této smlouvy, abych věděl, kolik času měla paní doktorka na prostudování návrhu smlouvy o levnějším nájmu. Vzhledem k tomu, že má paní doktorka právníka doma, předpokládal jsem, že to s ním probrala a vše si mohla dostatečně rozmyslet, a proto mi nedávalo smysl, proč by odmítla slevu na levnější nájemné.

Nedokážete si představit, jak jsem byl překvapený, když jsem se dozvěděl, že návrh smlouvy pro paní doktorku s levnějším nájmem ani dokument dokládající předání této smlouvy neexistuje!

Ještě jednou, pro Vás co nevěříte vlastním očím stejně tak, jako tomu pořád nemůžu uvěřit ani já. Paní doktorka nikdy nemohla dostat žádnou smlouvu do ruky, protože nikdy žádná smlouva neexistovala! Byl to výmysl paní starostky Sobotkové, která tuto informaci předala radě města a díky tomu se tato informace dostala do zápisu rady města a tím i na veřejnost.

Umíte si někdo představit, jak musí být uvnitř člověk zlý, aby tohle provedl člověku, který je cca. o dvacet let starší a na sklonku své profesní kariéry? Jak moc musíte nemít rád člověka, o kterém veřejně prohlásíte, že odmítl nabízenou slevu i přestože žádná sleva nikdy neexistovala? Musíte moc dobře vědět, jak se asi lidé začnou na paní doktorku Starkovou dívat, když se dozví, že odmítla slevu na nájemném, protože to asi pro ní bylo málo. Díky tomuto veřejnému útoku proti paní doktorce Starkové ze strany paní starostky Sobotkové jsem ztratil veškeré zábrany, abych veřejně napsal to, co si o tom myslím já. Také jsem tím ztratil poslední iluze o tom, kdo vede naše město.

To, co udělala paní starostka Sobotková paní doktorce Starkové přesně vyjadřuje naprostou neprofesionalitu a nekompetentnost paní starostky. To jsem napsal velmi slušně, protože jsem měl na jazyku úplně jiná slova, která se do tohoto článku nehodí. Můžeme se bavit o tom, jaké kroky by měl udělat politik po tom, co tohle provedl, ale vzhledem k tomu, co se děje u nás ve městě a díky nastolené politické kultuře nepředpokládám, že se něco stane. Také jsem přesvědčen o tom, že to muselo vědět více lidí, ale hlavní roli v této smutné a podlé hře hrála paní starostka.

Jaké to je, když Vám starostka lže do očí jsem se přesvědčil osobně na jednání zastupitelstva, když jsem se ptal paní starostky na to, jak proběhlo předání (neexistující) smlouvy paní doktorce. Paní starostka bez mrknutí oka řekla, že (neexistující) smlouvu položila paní doktorce na stůl a ta (neexistující) smlouvu okamžitě odmítla. Když se z odstupem několika měsíců dozvíte, že Vám během zasedání zastupitelstva lže paní starostka přímo do očí a ještě se rozčiluje, když Vás zajímají detaily, abyste měli jasno, tak si uvědomíte, co je vlastně paní starostka za člověka.

Není to poprvé co paní starostka tvrdila něco co není pravda a dnes už jsem přesvědčený, že to nebylo ani naposledy.

Asi čtrnáct dní po “vyjednávání” s paní starostkou kontaktovala paní doktorka město a chtěla přistoupit na levnější nájem, ale už se paní doktorce z města nikdo neozval, což už dnes chápu, když smlouva neexistovala. Už jen ten přístup k paní doktorce, že se jí na její žádost nikdo neozve, ani aby jí řekli, že má smůlu, zkrátka nic. V době, kdy jsem ještě netušil, že smlouva neexistuje jsem se na to ptal během jednání zastupitelstva, protože mi zajímalo, z jakého důvodu se paní doktorce nikdo neozval. Během mých dotazů na paní starostku jsem se také dozvěděl, že (neexistující) smlouva byla časově omezená do konce srpna. Lež za lží! Do diskuse vstoupil pan tajemník Drnec a řekl, že k podpisu (neexistující) smlouvy musí být dva. Protože se paní doktorka ozvala, že má o smlouvu zájem, tak to bylo v době, kdy druhá strana zájem ztratila. Tím měl asi na mysli pan tajemník paní doktorku jako jednu stranu a město za stranu druhou. Takže pan tajemník Drnec, který by měl zastupovat úřad a nás občany, podpořil paní starostku ve lži. Myslíte si, že pan tajemník Drnec nevěděl, že smlouva neexistuje? Pokud to pan tajemník nevěděl a zastává se paní starostky jen proto, že mu určuje plat, pak by bylo vhodnější, aby se spíše zdržel ve svém názoru než, aby podporoval to, co není pravda. Čím dál více mi dává smysl to, proč si paní starostka vybrala k sobě právě našeho pana tajemníka Drnce. Odpověď proč nikdo paní doktorce nedokázal odpovědět, jsem se nakonec nedozvěděl ani od starostky ani od tajemníka. Dnes už mi to ani netrápí, protože si na to dokáži odpovědět sám, jen slušně mi to moc nejde.

I přestože se paní doktorka Starková ozvala, že na zlevněné nájemné přistoupí, nikde se o tomto kroku paní doktorky nedočtete. Proč? Protože je důležitá pouze informace, že paní doktorka smlouvu odmítla, přestože žádná smlouva nikdy neexistovala. Takto vypadá pravda v podání řídícího ansámblu našeho města.

Ještě jedna maličkost, která mě zasáhla byl výrok pana zastupitele Hůzi, který na zasedání zastupitelstva dne 6.2.2020 prohlásil, že nás paní doktorka Starková “prodala”, protože její praxi převezme Rokycanská nemocnice a může se stát, že bychom v budoucnu mohli přijít o pediatrickou ambulanci v našem městě. Pane zastupiteli Hůzo, uvědomte si, že když se hlasovalo na jaře 2019 o podpoře paní doktorky Starkové, tak vy jste pro paní doktorku ruku nezvedl. Neudělal jste nic pro to, aby paní doktorka v našem městě ještě nějakou dobu zůstala a našlo se nějaké rozumnější řešení. Je jednoduché ukázat prstem na paní doktorku, ale co mohla paní doktorka udělat více při takto diletantské práci paní starostky? Díky práci paní starostky se paní doktorka rozhodla tak, jak se rozhodla a já se jí nedivím a asi nikdo, kdo by se vžil do její kůže.

Nechci, aby si někdo myslel o paní doktorce to, o co se snažila naše paní starostka. Nechci, aby si ostatní lidé, kteří pracují v našem městě mysleli, že se na ně město vykašle tak, jako na paní doktorku Starkovou. Je potřeba si uvědomit, že starostka Sobotková není město Hrádek. Město Hrádek jsme my občané, ona a jí podobní jsou jen namyšlení politici, kteří si přivlastňují to, co jim nikdy nepatřilo a nikdy patřit nebude.

Petr Franta, zastupitel

PS: Vzhledem k tomu, že web Hrádecký zpravodaj byl probírán na podnět vedení města s právníkem a mě už bylo také vyhrožováno za mé názory právníkem, tak jsem zvědavý, co přijde teď, protože si za svým názorem rozhodně stojím.

Jeden komentář na “Stydím se za starostku Sobotkovou”

  • Monika Lavorenti napsal(a):

    Že by bylo lhaní hlavy našeho města dědičné? Já se s ním setkala už za starostování pana Perlíka… (mimochodem současná starostka byla v té době místostarostkou… )
    pak jsem doufala, že iniciativa Občané Hrádku něco změní a nějakou dobu ji podporovala, než jsem zjistila, že žádná skutečná vůle pracovat pro lidi tu není… Na její kandidátce byli lidé, kteří se pak tiše vytratili, ti zbylí, ačkoliv jim lidé dali důvěru a mohli město řídit, se stáhli a podřídili. Zastupitel Petr Franta zůstal, pilně pracuje, chodí na jednání připravený, naslouchá občanům a snaží se si ve věcech udělat jasno. Klobouk dolů. Ještě k paní doktorce: i mě je z postoje města úzko a jak to dopadlo přičítám jednání jeho vedení…osobně jí děkuji a přeji pevné zdraví

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít HTML značky a atributy:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>